28 Nisan 2015 Salı

ATELİER REBUL SAÇ BAKIM SERUMU

Atelier Rebul  Eczanesi, 1895 yılında Jean Cesar Reboul tarafından İstanbul Beyoğlu’nda Grande Pharmacie Parisienne-Büyük Paris Eczanesi adıyla kurulmuş. Osmanlı’ nın son dönemine tanıklık eden ve günümüze kadar kurulduğu yerde yaşamını sürdüren tek eczanedir. 
Rebul marka parfüm ve kolonyaları bir çok kozmetik mağazasında görüyordum. ama markanın kendi mağazasını keşfetmem biraz geç oldu.:) sanırım sadece istanbulda  olmak üzere 6 mağazası var. Ben
Bakırköy capacıty deki mağazayı keşfettim.
My home kreasyonu olan Kolonyalar,ev parfümleri, çamaşır spreyleri, kokulu mumları, çubuklu parfümleri olduğu gibi kişisel bakım ürünleride mevcut cilt ürünleri vücut sıkılaştırıcı ürünleri ve sülfatsız şampuan ve saç bakım ürünleri bulunmakta....
Ben my home serisinden çubuklu oda parfümü ve çamaşır spreyi aldım.... Yaseminli oda kokusunu, yeşilçaylı Çamaşır spreyi tercih ettim.kalıcılığı ve kokuları  bir harika....Çamaşır spreyi dediğimde ev parfümü olarak geçiyor. koltuklarınıza perdelerinize uyguluyabiliyorsunuz. asla leke yapmıyor. ütüden sonra çamaşırlarınıza  sıkabilirsiniz günlerce misssssler gibi kokuyor yada gardolabınıza haftada bir fıslayın.:) 
Dediğim gibi gerçekten kalıcılığı çok iyi ama fiyatlar biraz pahalı gibi:) Ama sonuçta konsantre bir ürün çok az kullanmanız yeterli oluyor yani uzun süre kullanıldığını düşünürseniz.... fiyat daha mantıklı geliyor. incelemek isterseniz tık tık 
Vücut  ürünlerini ve cilt ürünlerini şimdilik es geçtim. Neden derseniz Vücut ürünlerinde Body shoptan vazgeçemiyorum:) O yüzdende hiç arayışa girmiyorum.


Cilt ürünleride açıkçası hem biraz pahalı geldi  hem de  krem ve serum ihtiyacım yoktu.... Olmasa almıyorum sanki :) bu bahane olmadı sanırım şekerlerim.... ne bileyim cimriliğim tuttu sanırımmm:) 
Ama saç ürünlerini inceledim ve saç bakım serumunu  yanda gördüğünüz 50 ml serumu aldım.
Gelelim serum hakkındaki düşüncelerime 
Kahverengi cam şişede damlalıklı bir kapağı var. renksiz güzel kokulu ısınan bir yağ! kuru veya fazla suyu alınmış saçlara  elinize bir kaç damla alıp avucunuzda ısıtıp saç uçlarınıza uyguluyorsunuz.


saç uçlarının kırıklarını onarıyor. elektriklenmeyi ve saç uçlarındaki tülüşlüğü alıyor. diyebilirim yalnız uygularken çokta yukarılara çıkmamaya özen göstermek gerekiyor çünkü saç diplerine gelirse yağlandırıyor.  
 Paraben, ftalat, petrokimyasal içermiyen vitamin B5 ve UV-A/B Koruyucu ile zenginleştirilmişbir serumcuk:)
Evet beğendim. ama tekrar alırmıyım derseniz.sanırım almam....
çünkü çok daha iyi alternatifler olduğunu düşünüyorum....
fiyatı 55 lira

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder