17 Eylül 2013 Salı

THE BODY SHOP ALMOND BADEM YAĞI TIRNAK VE KÜTİKÜL BAKIMI

Güzellik salonlarında ve kuaförlerde Manikür ve Pedikür yaptırmaktan oldum olası hoşlanmıyorum.Daha doğrusu kendime zaman ayırmayı seviyorum.uzun süredirde çalışmadığım için bolcada vaktim oluyor.:)
Yani anlıcanız kendi rutin bakımlarımı kendim yapıyorum....
Manikür ve pedikürde bunlara dahil 

Banyodan çıktıktan sonra tırnak etlerimi geriye itme yöntemini kullanıyorum (banyoda yumuşayan ölü deriler kolaylıkla geriye itiliyor.)bu yüzden çok sık manikür ihtiyacı hissetmiyorum. benim starrr markam body shop'un Almond badem yağı tırnak ve kütikil bakım kalemini uyguluyorum ve tırnak boyunu kısaltıp törpülüyorum. ruh halime bağlı bir renk oje olduda bitti...:)


ALMOND  BADEM YAĞI TIRNAK VE KÜTİKÜL BAKIM KALEMİNE gelirsek Tatlı badem yağı.Panthenol.bal.zeytin yağı.organik soya yağı ve fındık yağı içeren güzel bir karışımdan oluşuyor. resimdede görüldüğü üzere kalem formunda bir ürün arkadaki beyaz kısmı çeviriyorsunuz fırçalı uca yağ geliyor.çok az yağ bir elin tüm parmaklarını yetiyor o yüzden kalemi kontrollü çevirmede fayda var fazla ürün çıkıp ziyan olmasın.

yoğun bir yapısı harika bir kokusu var. tüm tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin üstünden fırçayla geçip daha sonra parmak uçlarımla tüm parmaklarıma masaj yapıyorum.ve çok kısa sürede tırnaklar yağı emiyor.yapış yapış yağ hissi oluşmuyor.
 

 Tırnak kenarlarında sertleşen etleri harika yumuşatıyor. tırnakları besleyip kırılmasını önlüyor. ve ojeden sararan tırnakları bembeyaz yapıyor. Dediğim gibi kokusuda çok tatlı
ben bu ürünü gerçekten çok seviyorum.ama kütikülleri geriye itmeye yarayan kauçuk uçtan pek hoşlanmıyorum. onu sadece kapak olarak kullanıyorum diyebilirim. sürekli aldığım bir kalem baştada dediğim gibi kontrollü kullanırsanız( ihtiyacınız kadar) uzun bir sürede gidiyor.
sanırım en son 25 liraya aldım....

1 yorum: