27 Ocak 2013 Pazar

GÖZ KALEMİ

Makyajın önemli bir  unsuru olan göz kalemini kullanmakta ki amaç Kirpiklere derinlik kazandırarak gözleri vurgulamaktır.
Göz kalemi sürme teknikleriyle gözlerinizi büyük.küçük çekik veye parlak gösterebilirsiniz.
Örneğin
  • Gözleriniz büyükse iç kısımlarına kalem çekerek onları daha ufak gösterebilirsiniz.
  • Gözleriniz küçükse daha büyük göstermek istiyorsanız alt üst çevresine kalem çekmeniz yeterli
  • Gözlerinizin çekik görünmesini istiyorsanız Göz kaleminizi üst ve alt kirpiklerinin ortasından başlayarak göz bitimine kadar çekin.
  • Göz kalemini çektikten sonra bir kulak çubuğu ile çektiğiniz çizgiyi dağıtmayı deneyin Böylece buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.
  • Alt göz kapağınıza beyaz kalem çekerseniz Gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlıyabilirsiniz.

Şimdi soldan sağa doğru en sevdiğim ve sık kullandığım kalemleri paylaşmak istiyorum.
5- Emily waterproof eye pencıl :Golden rose markasının Emily kalemlerini bilmeyen yoktur sanırım. bendeki 102 kahverengi bu kalemi seven ya tam seviyor sevmeyende nefret ediyor. Eh idare eder diyen kimseye henüz rastlamadım diyebilirim  ben sevenler tarafındayım :) Yumuşak bir ucu var. sürülmesi kolay bir kalem Bazı bloglarda akma problemi yaşadıklarını yazmışlar.Ama bende öyle bir problem olmuyor.Severek kullandığım kalemler arasında fiyatına göre güzel bir kalem 2 veya 3 liraydı sanırım eh mucizeler beklemeye gerek yok sanırım....
4 ARLANDIE:Arlandıe Crayon Creme Eye & Lip Professional Pencil 01 Black Bu kalemi nerden aldığımı hatırlamıyorum:) uzun bir süredir de kullanıyorum. 2in1 krem yapıda asla dağılma yapmayan sürümü kolay ve waterproof özelliğinden dolayımıdır. bilemem ama siz onu silmezseniz  ilk sürdüğünüz gibi gün boyunca kalıyor diyebilirim.kalemtıraşlı bir kapağı var diğer kalemlerimi açmak için bile kullanıyorum uçlarını kırmadan açan güzel bir kalemtraşa sahip tek kötü yanı maalesef parepen içermekte   bitince tekrar almak istediğim bir kalem ama nerden? :) 

3- SHISEIDO CRAYON OMBRE LIGNE :Shıseıdonun göz kalemi yapı olarak  Emily gibi yumuşak değil ama sürümü çok kolay özellikle rengini çok seviyorum. yeşilin tonu çok güzel adı vert green akma sorunu yaşamıyorum.listemde üçüncü sırada:)
şimdi geldik ilk ikiye  aynı marka olacak ama Estee Lauder bence kalem konusunda çoooook başarılı:) 
2ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR  : Estee'nin double wear serisinin kalemlerinin en sevdiğim özelliği yumuşaklığı, kolay sürülmesi ve akma yapmaması.
Ayrıca kalemin diğer ucunda bulunan süngerle buğulu bir görüntü oluşturabilirsiniz.:) 
06 Midnight Blue rengi mavi ile koyu lacivert arası simli veya ışıltılı olmamasına rağmen parlak bir gece mavisi ben çok seviyorumm 

1 ESTEE LAUDER ARTİST"S EYE PENCİL:En çok kullandığım kalemim doğal olarak en çok sevdiğimde  kalem bitirmek gerçekten zordur ama benim bu kalemden ikinci alışım...Estee lauder'ın Artist serisinden 09 plum wrıter rengi mürdüm rengi ile menekşe rengi arası özellikle ela gözlü bayanlarda muhteşem duruyor. akma bulaşma yine yok
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder