14 Kasım 2011 Pazartesi

BLİNÇLİ ZAYIFLAMA

Günümüzde okadar çok zayıflama yöntemi bulunmaktaki. insan hangi yöntemi deneyeceğini bilemiyor kullaktan dolma diyetler işte falan kişi lahana diyetini uygulamış şu kadar kilo vermiş hadi deneyelim filan kişi şu hapı kullanmış şu kadar kilo vermiş bunu da deneyelim...
Bence bitkisel takviye yardımcı ürünler kullanılmalı mesela ilk aklıma gelen zayıflarkende sağlığımızı tehdit altına sokmadan yapabileceğimiz Bitkisel çaylar..
  • BİTKİSEL ÇAYLAR:En etkili,doğal zayıflama yöntemlerinden biridir.metobalizmayı hızlandıran bitkilerden yararlanılarak hazırlanan çaylar metobolizmayı hızlandırıp yağların erimesine yardımcı oluyorlar vr idrar söktürücü özelliği sayesinde hızla eriyen yağı dışarı atmayı sağlıyor. en etkililer zencefil çayı metabolizmayı hızlandırır.papatya ve rezene çayı bağırsakları rahatlatır. mide gazlarına iyi gelir şişkinlik giderir  idrar söktürür.
beşi bir yerde çayı ender saraçın önerdiği bir karışım şu çaylardan oluşmakta
1 funda çayı
2 mate çayı
3 biberiye çayı
4 kekik çayı
5 yeşilçay
ister hazır alabilirsiniz ister siz alıp karıştırabilirsiniz günde 2 fincan içmek yeterli oluyor
  •  Sağlıklı kilo vermek için yavaş ve küçük porsiyonlarda yemek yemek
  •  Günde 2 litre su içmek su içmek sadece zayıflamak için sağlığımız açısında çok gerekli vucuddaki toksinleri idrar yoluyla atmamızı sağlar.
  • Hayattımızdan mümkün olduğunca üç beyazı uzaklaştırmak (şeker,un,tuz)
  • Egzersiz yapmak olmazsa olmaz
  • Ölüm orucu tutar gibi abartmadan sağlıklı bir şekilde mümkünse bir diyetisyene bağlı olarak diyet yapmak
  • Alternatif yöntemlerde denenebilir güzellik salonlarında uygulanan metodlar.mesela bölgesel zayıflama için
  • KAVİTASYON  Bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla tedavi eden, cerrahi olmayan bir yöntemdir.Yağlı bölgeye yoğunluğu düşürülmüş ultrosonik ses dalgaları gönderilerek yağların parçalanmasını ve böylece o bölgenin incelmesini sağlayan zayıflama yöntemidir. şimdilerde birde ıslak kavitasyon çıktı normal kavitasyondan 3 kat daha hızlı bir yöntem nomal kavitasyondan farklı olarak sadece kavitasyon değil yağlı bölgeye sıvı enjekte edilerek yapılır. Yağ dokusuna enjekte edilecek bu sıvı kişiye özel hazırlanmaktadır. Islak kavitasyon uygulaması hem hücrelerin daha hızlı parçalanmasına hem de ultrason dalgalarının daha etkili olmasını sağlar. Bu uygulama anestezi gerektirmeyen acısız, ağrısız hızlı ve güvenli bir yöntemdir. Kalıcı ve hızlı bu yöntem ameliyatsız liposuction etkisi veren benzersiz bir uygulamadır. birde son dönemde çıkış olan ıslak kavitasyon var Normal kavitasyondan farklı olarak sadece kavitasyon değil yağlı bölgeye sıvı enjekte edilerek yapılır. Yağ dokusuna enjekte edilecek bu sıvı kişiye özel hazırlanmaktadır. Islak kavitasyon uygulaması hem hücrelerin daha hızlı parçalanmasına hem de ultrason dalgalarının daha etkili olmasını sağlar. Bu uygulama anestezi gerektirmeyen acısız, ağrısız hızlı ve güvenli bir yöntemdir. Kalıcı ve hızlı bu yöntem ameliyatsız liposuction etkisi veren benzersiz bir uygulamadır.
 PASİF JİMLASTİK  pasif jimnastik hakkında yanlış bilinen en belirgin konu, pasif jimnastiğin
kalori kaybına yol açıp zayıflattığı düşüncesidir. Ne yazık ki pasif
jimnastik tek başına kişide genel anlamda bir zayıflama ya da incelme
yaratmaz. Normal spor ile karıştırılmaması gerekir. Örneğin belli bir
süre yapılan yürüyüş sonucunda vücudunuz enerji yakar ve bu sayede de
kalori kaybı yaşanır. Ancak pasif jimnastikte durum bu şekilde
işlemez. Zayıflamanıza yardımcı olmak ve kilo kaybı yaşanmasını
sağlamak amacıyla tercih edilmemelidir. Pasif jimnastik uygulanan
diyet sonucunda oluşan kilo kaybı ile vücutta meydana gelen
sarkmaları önlemek amacıyla ve vücudun sıkılaşmasını sağlamak
amacıyla uygulanır.
Aynı şekilde bir diyete devam ederken uygulandığında ise sorunlu bölgelerinizde cm olarak incelme yaşandığını görebilirsiniz. Ama bunu kilo kaybı ile kesinlikle karıştırmayın. Kilo kaybı yaşamanızı sağlayan devam ettiğiniz beslenme düzeni ve dolayısıyla uyguladığınız diyetlerdir. Pasif jimnastik vücudunuza cm. olarak incelmenizde yardımcı olur. Pasif jimnastik aletleri sorunlu bölgeye
faradik akım göndererek yağ depolanmasının bulunduğu alanda ki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. İşte bu sayede de sadece tek başına uyguluyorsanız cildinizde sıkılaşmaların oluşmasını sağladığı gibi kas yapınızı güçlendirerek hareketlilik getirir.

Aynı zamanda kaslarda artan hareketlilik sebebiyle selülitlerin yok edilmesi amacıyla da kullanılan etkili bir yöntemdir
Eğer bir diyetisyen kontrolü altında bir diyet programına devam ederken pasif jimnastik aletlerini kullanırsanız bu bedeninizde incelmeler yaşamanıza yardımcı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder